POLYMERBETON
POLYMERBETON

 

Moderní materiál

Polymerbeton (minerální litina) je ideální materiál pro venkovní použití. Splňuje nejvyšší nároky na odolnost a dlouhou životnost. Způsob výroby se liší od výroby běžných cementových betonů tím, že se využívá jako pojivo reaktivní pryskyřice. Vznikne tak materiál s vyšší pevností, což umožní výrobu tenčích a tím i lehčích elementů. Zásadní výhodou je však také dokonale hladký a bezpórovitý povrch, který zůstane nezměněn po mnoho let. To je hlavní výhoda oproti cementovému betonu, který má tendenci se vymývat a praskat po mrazech.

Polymerbeton je ekologicky šetrným výrobkem. Asi 80% tvoří přírodní minerální plnivo různé zrnitosti, které je spojeno pojivem z reaktivní pryskyřice. Toto pojivo nemůže po vytvrzení z výrobku unikat. To znamená, že polymerbeton je možné na konci životnosti výrobku recyklovat a použít např. ve stavebnictví.

 

Nenasákavost

Nasákavost polymerbetonu je méně než 0,5%, což zajišťuje mrazuvzdornost.

Struktura materiálu

Na rozdíl od běžného betonu je polymerbeton neporézní materiál s uzavřenou strukturou materiálu.
Životnost

Životnost polymerbetonu je výrazně delší než životnost běžného betonu.
Recyklovatelnost

Polymerbeton je materiál zcela neškodný pro životní prostředí. Rozdrcený polymerbeton se využívá jako stavební materiál.
Váha a odolnost

Polymerbeton umožňuje výrobu elementů, které jsou o 75% lehčí, než výrobky z betonu, při zachování vysoké pevnosti. To usnadňuje transport a instalaci.