Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


POLYMERBETON
POLYMERBETON

 

Moderní materiál

Polymerbeton (minerální litina) je ideální materiál pro venkovní použití. Splňuje nejvyšší nároky na odolnost a dlouhou životnost. Způsob výroby se liší od výroby běžných cementových betonů tím, že se využívá jako pojivo reaktivní pryskyřice. Vznikne tak materiál s vyšší pevností, což umožní výrobu tenčích a tím i lehčích elementů. Zásadní výhodou je však také dokonale hladký a bezpórovitý povrch, který zůstane nezměněn po mnoho let. To je hlavní výhoda oproti cementovému betonu, který má tendenci se vymývat a praskat po mrazech.

Polymerbeton je ekologicky šetrným výrobkem. Asi 80% tvoří přírodní minerální plnivo různé zrnitosti, které je spojeno pojivem z reaktivní pryskyřice. Toto pojivo nemůže po vytvrzení z výrobku unikat. To znamená, že polymerbeton je možné na konci životnosti výrobku recyklovat a použít např. ve stavebnictví.

 

Nenasákavost

Nasákavost polymerbetonu je méně než 0,5%, což zajišťuje mrazuvzdornost.

Struktura materiálu

Na rozdíl od běžného betonu je polymerbeton neporézní materiál s uzavřenou strukturou materiálu.
Životnost

Životnost polymerbetonu je výrazně delší než životnost běžného betonu.
Recyklovatelnost

Polymerbeton je materiál zcela neškodný pro životní prostředí. Rozdrcený polymerbeton se využívá jako stavební materiál.
Váha a odolnost

Polymerbeton umožňuje výrobu elementů, které jsou o 75% lehčí, než výrobky z betonu, při zachování vysoké pevnosti. To usnadňuje transport a instalaci.